Založení klubu

Již 50 let je klub TJ Sokol Lhota součástí fotbalového dění v Plzeňském kraji. Klub vznikl v roce 1973 a začal měřit síly s dalšími mužstvy v okresním přeboru Plzeň – jih. Od svých počátků až do současnosti našel klub své útočiště na hřišti ve Lhotě v ulici Kolem Zahrad.

Od historie po současnost

Od založení klubu až do roku 2003 nastupovalo mužstvo v okresním přeboru Plzeň – jih, kde několikrát bojovalo o postup do 1. B třídy, avšak neúspěšně. Od další sezóny 2003/2004 bylo přeloženo do Městské soutěže (Plzeň – město), v níž se pravidelně pohybovalo těsně pod špicí, a marně se tak pokoušelo několik let dobývat příčky znamenající postup do Městského přeboru. To se nakonec povedlo až v sezóně 2009/2010, ve které suverénně ovládlo pod taktovkou trenéra Humeníka st. soutěž o 7 bodů před druhým SK Smíchov.

Touto sezónou nastartovalo A-mužstvo své nejúspěšnější období historie klubu. V sezóně 2010/2011 jako nováček Městského přeboru obsadilo 5. příčku, aby v sezóně 2011/2012 slavilo postup do 1. B třídy z 1. místa tabulky s náskokem 9 bodů na 2. mužstvo soutěže – Košutku.

Logo sponzora Národní sportovní agentura
Logo spozora Město Plzeň